Dostávala zprávy, že má hnusné tělo. Svojí odpovědí ale všechny posadila na zadek.

Tohle je situace, kterou řeší mnoho žen. Strie zpravidla nepatří mezi ty nejoblíbenější aspekty těhotenství, avšak je třeba je brát zkrátka jako jeho součást. Poté, co se 23leté Doreen Chingové z Malajsie narodila čtverčata, se mladá rodička rozhodla, že zveřejní své soukromé snímky, které ukazují, jaké následky měl porod pro její tělo. Chtěla jen pomoci ženám v podobné situaci. Doreen doufala, že tyto snímky, které budou dokazovat, že se s těmito následky smířila, pomohou také ostatním ženám, které prochází podobným obdobím, aby se za svá těla nestyděly. Kromě četné podpory však obdržela také řadu nenávistných reakcí, které ji popisovaly jako „ošklivou“ nebo „nechutnou“. Prostě takové situace, které nechcete zažít.

Jak se toho zbavit?

„Dostala jsem mnoho otázek od maminek, které se mě ptaly, jak se zbavit vzniklých jizev,  to je ale ta cena, kterou musíte zaplatit, i když máte peníze. Neexistuje způsob, jak se jich zbavit, a probouzíte se s nimi každý den znova a znova a znova,“ napsala Doreen. „V té době mi bylo pouhých jednadvacet a přemýšlela jsem, jak se budu vyrovnávat s tím, že mé břicho bude navždy vypadat takto. První, co jsem udělala, když mě přivezli z porodního sálu, bylo, že jsem se podívala na břicho a začala plakat. Byla jsem velmi vážně popraskaná a měla jsem poškozenou kožní tkáň,“ líčí mladá matka.

Její snímky na sociálních sítích vyvolaly 23 000 reakcí a 12 000 sdílení, a kromě slov podpory se samozřejmě našli také všudypřítomní trollové.
„Viděla jsem, že mě hodně komentujících označovalo jako ošklivou a z toho je mi tak špatně, až se mi chce zvracet,“ napsala Doreen v dalším, navazujícím příspěvku. „Někteří muži tvrdili, že si za to všechno může žena sama, protože chce mít tolik dětí. Máte vůbec nějakou úctu k ženám z celého světa? Vaší matce? Vaší manželce? A ženě, která si může dovolit mít děti?“ Je jasné, že tato hrdá máma se nenechá zastrašit nějakými anonymními internetovými “hrdiny”. Vzdáváme jí hold za mimořádnou odvahu a přejeme její rodině jen to nejlepší! Pokud se chcete podívat na zmíněné snímky, nebo třeba jak její čtyřčata vypadají dnes, podívejte se na vše níže do naší fotogalerie.

Komentářů

komentáře